Raha paneb rattad käima: Hawaii maksab iga rattaga tööl käidud päeva eest lisatasu!

Mar 23


UPDATE! Eelmise aasta aprillist käivitatud pilootprojekt jätkub täiega! Usinamad on terve talve rattaga tööle ja tagasi veerenud ;)
RATAS on POP! Tehke järgi!


Hawaii Express otsustas viia ettevõtte aktiivseid eluviise väärtustava kultuuri uuele tasemele ning hakkab aprillikuust maksma töötajatele lisatasu iga päeva eest, mil tööle tullakse jalgrattaga.

Märkimisväärset rikkust palgalisa küll ei too, kuid ettevõtte tegevjuhi Alo Maidla sõnul tekitab lisatasu spordilembeses kollektiivis kahtlemata uut tüüpi hasarti.

Maksame 3 eurot lisatasu iga päeva eest, mil töötaja rattaga tööle tuleb. Ja seda sõltumata sellest, kui kaugelt tullakse või mis ilmastikuolud väljas parasjagu on. Teadvustame, et tegu pole summaga, mis paneb töötajaid oma seniseid liikumisharjumusi kategooriliselt muutma, aga see polegi tegelikult ka eesmärk omaette – meie pakutav pisike boonus vürtsitab tööelu, loob teatavat võistlusmomenti kolleegide ja iseendaga ning võimaldab teha endale igapäevase rattasõiduga pisike kingitus,“ sõnas Maidla.

Ettevõtte juhi sõnul on uue motivatsioonisüsteemi loomise eesmärk tõmmata veelgi selgem võrdusmärk ettevõtte sisekultuuri ja avalike sõnumite vahele.

Kutsume alati inimesi üles eelistama igapäevase liiklusvahendina ratast, räägime, et ratas on turvaline ja tervislik valik igal aasta-ajal. Tahame, et meie meeskonnaliikmed oleksid nende sõnumite kõige ehedamaks tõestuseks. Igaüks, kes oma käitumisega meie sõnumeid kinnitab ja oma hea eeskujuga ühiskonnas muutust tekitada aitab, väärib selle eest ka preemiat,“ nentis ta.

Hawaii tegevjuht Alo Maidla

Tegu on vaid ühe elemendiga firma tegevustest, millega toetatakse töötajate sportlikke eluviise. Ratta- ning suusavarustuse tasuta testimine, soodushinnad oma kaupade ostmiseks ning tasuta osalemine erinevatel spordiüritustel on samuti oluline osa motivatsioonipaketist, mis töötajate seas pidevalt aktiivset kasutamist leiab.

Alo Maidla lisab, et ühelt poolt aitab see tagada, et töötajad on nii füüsiliselt kui ka vaimselt heas vormis. Teisalt teeb aga spordiga tegelemine töötajatest paremad eksperdid. „Erinevate spordialadega tegelemine võimaldab meie töötajatel saada isikliku kogemuse, mille pinnalt oskame anda sporditarbeid soetavatele klientidele väga heal tasemel professionaalset nõu,“ lisas ettevõtte esindaja.

Hawaii Expressis töötab täna 77 inimest, seega oleks maksimaalne investeering töötajate tervisesse uue lisatasu rahastamiseks ~5000 eurot kuus.

Sõida rattaga!

Hawaii Pirita mehaanikud kommenteerivad lisatasu maksmist.

Kristjan Sepp: "Mul väga vahet pole, midagi muutma ei pea, tulen enivei aastaringi rattaga, aga eks ta pisike kompliment ikka ole. Loodus tänab".
Armin Pilv: "No mulle on kiired autod ja mootorid ikka väga südamelähedased :) Eks ta alguses tundus veidike nagu naljana, tänapäeval ei saa päevapraadigi ju selle raha eest, aga kui ma nüüd korra süvenen, siis võib-olla olulisem siin hoopis alternatiivkulu - kütus, parkimine, hooldus, kindlustus jäävad ju ära. No ja sõnum ka ikka, ei ole rattasõit pelgalt higi ja sport, ikka transpordivahend eelkõige!"

Kuldkäpp Kristjan Sepp ja Eesti meister downhillis Armin Pilv

JALGRATTAD
Linnarattad
Elektrirattad