Hawaii Express investeeris ketšupi- ja sinepitootmisse ligi 1,5 miljonit eurot

Mar 24

Hawaii Express avas ketšupi- ja sinepitootmise


Hawaii Express investeeris Iru Logistikakeskuse ruumides paiknevasse ketšupi- ja sinepitootmisse ning kompetentsikeskuse rajamisse 1,5 miljonit eurot.

Spetsiaalselt kileviineritele mõeldud ketšupi ja sinepi aastane toodang ulatub 7 miljoni liitrini, millest pool planeeritakse müüa Eestis, teine osa läheb ekspordiks peamiselt Prantsusmaale, Itaaliasse, Hispaaniasse ja Belgiasse.

Esialgu on valikus kaks põhitoodet – ketšup Küljetuul ja sinep Sprinter.

Küljetuule ketšupi valmistamine on Hawaii Expressi jaoks püha missioon, kus iga detail on hoolega läbi mõeldud ja jälgitud. Tomatite kasvatamine toimub looduslikult ja orgaaniliselt, tagades puhta ja tervisliku tooraine. Küljetuule ketšupi valmistamiseks on igat tomatiseemet enne mulda panemist õrnalt suudeldud. Ei mingeid kemikaale, ainult puhas kuuvalgus ja vihmavee jõud panevad ketšupi tooraine kasvama. Hawaii Expressi kompetentsikeskuse töötajad on nagu aednikud, kes kasvatavad oma köögivilju, rääkides nendega igal hommikul ning lauldes üheskoos laule "Happy" (Pharrell Williams), "Don't Worry, Be Happy" (Bobby McFerrin), "Walking on Sunshine" (Katrina and the Waves), "I Gotta Feeling" (The Black Eyed Peas), "Sõbra laul" (Martin Müürsepp, Erich Krieger), "Happier" (Marshmello ft. Bastille), "Sunflower" (Post Malone, Swae Lee), "Dance Monkey" (Tones and I). Tulemuseks on ülimalt õnnelikud, vabad ja maitsvad tomatid. See omakorda tähendab, et iga ketšupipudel on täis õnne ja rõõmu ning parimat maitseelamust. Lisaks hoolitseb Hawaii Express selle eest, et tootmistegevus oleks keskkonnasõbralik ja jätkusuutlik, säilitatakse looduslik tasakaal ja ressursside õige kasutamine.

Ketšup Küljetuule tarbijaskond on kõik vähegi kileviineritest ratturid, kes küljetuules tee ääres ketisuppi maitsnud. Arvesse lähevad ka need küljekad, kui istuti trolli või linnaliinibussi tuules. Küljetuule ketšupi täpset retsepti hoitakse rangelt saladuses, aga erinevate koostisosade segamise tulemusena tekib palju looduslikke energiakandjaid, mis aitavad kileviineril leida sisemist rahu ja vabaneda stressist ning pingetest, süües saab luua oma isikliku energia kaitsevõrgu, mis hoiab eemal kurjad mõtted ja toob ellu positiivseid muutusi. Peale 20-30 liitri tarbimist suudetakse ka vastutuulega tallata pedaale vähemalt 400-vatise võimsusega ja seda kuni 3 tundi järjest. Ketšup avab ratturi sisemise tarkuse ja tugevdab intuitiivset sidet tema 15 000 € maksva süsinikust jalgrattaga, juhtides edaspidises elus kileviineri alati õigele teele. Rohkem kui 30 liitri sööjad leiavad vaimse selguse ja emotsionaalse stabiilsuse, tasakaalu ning harmoonia.

Sinepi põhitarbijateks oodatakse kindlasti kõiki sellise profiiliga klieviinereid, kes rattarallidel ja -maratonidel kordagi jalatäit tööd ei tee, istuvad naiste, laste ja Kalju Kochi tuules, aga viimasel sajal meetril näitavad, millist sinepit nad eelmisel õhtul tarbisid ning panevad silmad punnis peas finišit, kasvõi rangluude ja roiete hinnaga 1734. kohale, lüües seejuures käed võidukalt taeva poole. Sprinteri sinep on nagu alfaisaste verepulma tervitusnaps.

Juba peale esimese sinepituubi tarbimist avastatakse endas piisavalt suured munad, mis võimaldavad vabalt ka kõige tihedama autoliiklusega magistraaltänavatel sõbraga rahulikult kahekesi kõrvuti tiksuda, teineteist õlale patsutada ning uut kirevat aerolükrat või lenksupikendust kiita. Peaaegu nagu Chuck Norris, kes sõidab ka üksinda kahekesi kõrvuti, ainult selle vahega, et ei lööda pallidega pidevalt sadulat ja sadulaposti kildudeks.

Peale kümnendat sinepituubi infiltreeruvad isegi Koit Toome ning Mart Helme kileviinerite kirevasse maailma, raseerivad sääred, tõmbavad liibukad selga ning sukelduvad ratastega tipptunnil linnaliiklusesse lõigutrenni tegema. Sellise sinepikoguse manustamine tagab eluaegse immuunsuse, alati võib jääda sõiduteele veerema, ükskõik kui tühi ja lai kergliiklustee ka kõrval ei lookleks.

Mägironijate majoneesi ja teiste uute tooteliinide potentsiaalsetele investoritele täpsem info siin folklore.ee